Zanim gdziekolwiek na rynku skorzystasz z pomiaru mocy, chip tuningu, tuningu, instalacji LPG, wymiany oleju i wielu innych usług - koniecznie przeczytaj !

wyłączanie EGR ciągniki

  •  

    Wyłączanie systemów EGR w silnikach John Deere oraz Claas już możliwe w formie zakupu wysyłkowegoZ uwagi na spotykane problemy eksploatacyjne silników z seryjnymi układami (silniki serii Premium oraz CIS) EGR, zacinającymi, zacierającymi się zaworami nasz zespół opracował system sterownika zewnętrznego DPP AGRI EGR OFF który podłączany jest za pomocą fabrycznych złączy do instalacji ciągnika pozwalają silnikowi pracować z wyłaczonym zwrotnym dopływem spalin do kolektora ssącego.

     

    Do tego w zestawie otrzymuje się dwie płytki ze stali nierdzewnej celem zaślepienia dopływu spalin zarówno przed zaworem EGR jak i przed chłodnicą EGR. Ponadto sterownik pozwala na ustawienie korzystniejszej zależności pomiędzy temperaturami, doładowaniem a składem mieszanki. Korzyści z zastosowania takiego zestawu i wyłączenia układu EGR to: mniejsze spalanie, stabilniejsza moc i moment silnika, wydłużenie żywotności osprzętu silnika (np: turbosprężarki, układu wtryskowego).

  • Ciagnik John Deere 8530 podczas optymalizacji i zwiekszenia mocy wraz z wyłączeniem układu recylkulacji spalin EGRSilniki John Deere od dawna posiadały opinie na rynku jak tych spalających więcej paliwa.   Do tego silniki wyposażone w układ recyrkulacji spalin podczas prac polowych czy transportu z biegiem czasu potrafią słabnąć, zaduszać się co podwyższa zużycie paliwa. Do tego fakty pokazują, że silniki wyposażone w EGR (recyrlukacjęspalin) patrafią mieć krótszą żywotność nawet o 70% w stosunku do silników bez tego układu (np: silniki 2 zaworowe). Jednakże, to można zmienić, gdyż po optymalizacji pracy danego silnika wraz z wyłączeniem układu EGR u nas są one mocniejsze i spalają w zakresie 15 a nawet 30% paliwa mniej.

     

    Dlatego im wyższa seria ciągnika tym są większe oszczędności paliwa.  Efekt zaduszania się silnika i chwilowego spadku mocy jest spowodowany m.in podwyższeniem temperatury w kolektorze ssącym nawet do 160 stopni C. Zatem po wyłączeniu elektronicznym układu EGR temperatura w kolektorze obniża się nawet o 110-120 stopni C co sprawia, że jest znacznie więcej tlenu i silnik staje się sprawniejszy spalając mniej paliwa.

  • Fendt 309 Vario podczas pomiarów diagnostycznych Ciągniki marki Fendt traktowane są, jako najwyższa pólka jakościowa wśród maszyn rolniczych. Jest to fakt niezaprzeczalny, jednak i ci najlepsi muszą dopasować się do norm emisji spalin. Okazuje się, że popełniono konstrukcyjny błąd i recyrkulacja spalin już po kilkudziesięciu godzinach pracy ciągnika zaczyna być nieszczelna.

     

    Do tego cały układ wraz z klapą EGR-u powinien być co nawet 250 mtg sukcesywnie czyszczony wraz ze sprawdzeniem poprawności działania siłownika. Jak wiadomo Nie jest to wykonywane. Dlatego dokonujemy wyłączania recyrkulacji spalin w silnikach Fendt abyś pozbył się problemu raz na zawsze. Dokonujemy takiego wyłączania jak na ten moment w silnikach bez A-Blue zarówno 4-ro jak i 6-cio cylindrowych.

  •  

    Silnik Deutz z wyłączonym EGR-em pracuje znacznie wydajniejCiągniki marki Deutz miały niegdyś opinię bardzo wytrzymałych i trwałych maszyn. Od jakiegoś czasu ta opinia uległa zmianie, a ich silniki spalając więcej paliwa nie dysponują wysokim momentem obrotowym.  Jest to fakt niezaprzeczalny, jednak jednym z powodów zmiany opinii o ciągnikach Deutz była konieczność szybkiego dopasowania silników do nowych norm emisji spalin i konsekwencje tych zmian.

     

    Okazuje się, że wewnętrzna recyrkulacja spalin sterowania mechanicznie znacząco obniża sprawność silnika (silniki 2V z i-EGR). Jednak, aby ten dylemat usunąć konieczną byłaby modyfikacja walka rozrządu. Natomiast w silnikach 4V z e-EGR możemy wyłączyć z działania układ recyrkulacji spalin z jednoczesnym ustawieniem silnika do pracy bez tego układu.

Używamy cookies tak jak większość witryn do udoskonalenia naszej strony, zbierania danych statystycznych oraz dla poprawienia Twojego komfortu korzystania z niej. Aby dowiedzieć się więcej zobacz polityka prywatności.